L O P    
 
     

 

 

          W roku szkolnym 2012/13 SK LOP liczyło 20 członków. Opiekunem jest Pan Waldemar Szczęśniak. We wrześniu odbyło się zebranie wszystkich sympatyków LOP. Wybrano Zarząd w składzie : Wiktoria Lasecka, Aleksandra Sadło, Mateusz Szwech.

       Koło aktywnie brało udział w akcji ,,Sprzątanie Świata”.

       W październiku zeszłego roku rozpoczęło się zbieranie pokarmu dla ptaków. W listopadzie odbyła się dyskoteka, podczas której zebrano 30 zł na zimowe dokarmianie. Opiekun ogłosił konkurs na budowę domków dla ptaków. Od grudnia do kwietnia braliśmy udział w akcji dokarmiania ,,Zostań przyjacielem ptaków” we współpracy z ,,Tygodnikiem Siedleckim”. W nagrodę otrzymaliśmy certyfikat przyjaciela ptaków, film i książkowy przewodnik.

       W tym roku dwukrotnie odbyły się wycieczki piesze do pobliskiego lasu. W kwietniu, po raz drugi w tym roku z naszej inicjatywy została zorganizowana dyskoteka.

       Koło przeprowadziło akademię z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie przybliżyli ideę Dnia Ziemi i wystawili scenkę o tematyce ekologicznej. Opiekun podsumował konkurs na budkę lęgową. Przeprowadzono konkursy przyrodnicze dla klas młodszych i starszych. Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody.      Na koniec posadzono sadzonkę sosny na trenie szkolnym.

Waldemar Szczęśniak

 

 
 

Ciekawostki przyrodnicze