10.11.2017r. 11 ListopadaZobacz więcej

 

31.10.2017r. Ślubowanie klasy IZobacz więcej

 

21.10.2017r. Wycieczka do Waszawy
Zobacz więcej

 

12.10.2017r. Dzień Edukacji Narodowej
Zobacz więcej

 

12-13.10.2017r. XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół
im. Jana Pawła II na Jasną Górę


W dnia 12 i 13 października 2016 r.
W tym roku pielgrzymka odbyła się pod hasłem "Jan Paweł II- Bądźcie Świadkami Miłosierdzia".
Uczniowie z naszej szkoły jadąc do Częstochowy po drodze zwiedzili Park Miniatur Sakralnych na Złotej Górze.
Pielgrzymkowe spotkanie rozpoczęli 12 X o godz. 21.00 uroczystym Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Matki Bożej z udziałem pocztu sztandarowego.
W dniu 13 X uroczystości na Jasnej Górze rozpoczęły się o godz. 11.00, sprawowaną pod przewodnictwem JE Biskupa Henryka Tomasika.
Nasze dzieci, modlitwą, śpiewem i umartwieniem, a przede wszystkim swoim zachowaniem i troskę o sztandar dały świadectwo o nas samych.
 

Pielgrzymkę zorganizowała i opiekowała się grupą 11 osobową -  Teresa Dek.

Zobacz więcej

 

02.10.2017r.  XVII Dzień Papieski – Św. Jan Paweł II
„Idźmy Naprzód z Nadzieją”
 


Z okazji Dnia Papieskiego uczniowie z klasy IV-VII wzięli udział
w apelu poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II.

Montaż poetycko-muzyczny składał się z tekstów wierszy, fragmentów biografii, myśli św. Jana Pawła II oraz piosenek: „Barka”, „Szedłem kiedyś inną drogą”, „Pokój mój daję wam”.
Podczas akademii uczniowie mieli możliwość lepszego poznania życia naszego rodaka, które przepełnione było radością, umiłowaniem świata i ludzi, jak również bólem i cierpieniem.


Apel przygotowali uczniowie klas IV – VII pod opieką
pani Agnieszki Osińskiej i pani Teresy Dek.
 

Zobacz więcej

 

15.09.2017r. Sprzątanie Świata


Nasza szkoła przystąpiła tradycyjnie do ogólnoświatowej akcji ,,Sprzątania świata”. My skoncentrowaliśmy się na oczyszczaniu pobliskiego lasu. Do niego skierowali się uczniowie klas IV-VII wraz z wychowawcami i pozostałymi nauczycielami. Sprzątano las ze wszelkich odpadów, które dało się umieścić w workach. W tym czasie klasy młodsze zbierały śmieci na poboczach dróg wsi Role, a oddział przedszkolny sprzątał okolice szkoły.
,,Plonem” akcji było zebranych 28 worków różnego rodzaju odpadów.

 

Zobacz więcej

 

25.09.2017r. „INWESTYCJA W JAKOŚĆ KSZTAŁCENIA W GMINIE ŁUKÓW”

 

Zobacz więcej

 

23.06.2017r. Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2016/17
 

 

Zobacz więcej

21.06.2017r. I Gminny Konkurs Plastyczny

W maju w Szkole Podstawowej w Rolach odbył się I GMINNY KONKURS PLASTYCZNY ,,Jan Paweł II – papież, który ukochał dzieci ”. Pod honorowym patronatem Wójta Gminy Łuków Mariusza Osiaka. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Rolach im. Jana Pawła II. Na konkurs wpłynęło 76 prac w trzech kategoriach wiekowych:
- przedszkola.
- klasy I-III,
- kasy IV-VI.
Celem konkursu było : zainteresowanie dzieci postacią Jana Pawła II , odwołanie się do nieprzemijających wartości i idei tkwiących w życiu i działalności Jana Pawła II, rozbudzanie ekspresji plastycznej inspirowanej postacią Papieża Polaka,
prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej dzieci , promowanie talentów plastycznych poprzez prezentację twórczości konkursowej w środowisku lokalnym,
rozwijanie kreatywności uczestników konkursu, kształcenie umiejętności posługiwania się środkami komunikacji niewerbalnej.
Komisja konkursowa 30 maja 2017r.w składzie : Dyrektor Szkoły w Rolach Jerzy Lipiec i nauczyciele: Marzena Czerska, Małgorzata Lipiec , Agnieszka Pudło. Prace , które wpłynęły na konkurs były zgodne z regulaminem i złożone w terminie. Ogółem przyznano 9 nagród i 4 wyróżnienia.
W pierwszej kategorii wiekowej przyznano 3 nagrody i 1 wyróżnienie. W drugiej kategorii przyznano 3 nagrody i również jedno wyróżnienie. W klasach IV-VI komisja konkursowa przyznała 3 nagrody i 2 wyróżnienia. W tej kategorii wiekowej nasza szkoła zajęła I miejsce. Nagrodę otrzymała uczennica klasy V Maryla Świderska.
Posumowanie konkursu plastycznego odbyło się 21 czerwca 2017 na sali gimnastycznej. Pan Dyrektor powitał zaproszonych gości, uczestników konkursu , rodziców, nauczycieli i sołtysów wsi Role i Suleje. Uczniowie z klas IV- VI przedstawili krótką część artystyczną . Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizator konkursu podziękował za zaangażowanie nauczycielom przygotowujących przedszkolaków i uczniów szkól podstawowych wręczając dyplomy i nagrody rzeczowe. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem. Za rok zapraszamy na kolejną edycję.
 

Zobacz więcej

 

23.03.2017r. Wycieczka do Warszawy

Uczniowie klas VI, V i IV udali się wraz z wychowawcami panią Urszulą Kozłowską, panią Agnieszką Osińską, panem Tomaszem Miazkiem i panem Waldemarem Szczęśniakiem wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Było to 23 marca 2017 r. Pierwszym punktem podróży był Hangar 646, gdzie w kompleksie trampolin uczestnicy mieli możliwość zażyć świetnej zabawy połączonej z akrobacjami. Opiekunów reprezentował pan Miazek prezentując swoje umiejętności. Następnie grupa udała się do Galerii Handlowej na zakupy. Ostatnim punktem, acz oczekiwanym z niecierpliwością, był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Po udanej wycieczce grupa wyruszyła w drogę powrotną, również pełną przygód…

Zobacz więcej

 

21.03.2017r. I Dzień Wiosny

W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Chociaż w tym roku trudno zauważyć wiosnę wokół nas, dzieci z wielkim zaangażowaniem włączyły się do wspólnej zabawy. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zawodach sportowych, a także w różnych konkurencjach sprawdzających wiedzę, pomysłowość, zdolności manualne i wokalne.

Uczniowie poszczególnych klas przyszli tego dnia ubrani w stroje we wcześniej wylosowanym wiosennym kolorze, chcąc w ten sposób zaakcentować nadejście wiosny.

Odbyło się również ognisko, w którym najpierw brali udział uczniowie młodszych klas, a następnie klasy starsze. Wszyscy świetnie się bawili. Pierwszy Dzień Wiosny minął w miłej atmosferze.

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole przygotowały panie Anna Krasucka i Agnieszka Osińska.

 

Zobacz więcej

 

04.02.2017r. Choinka

W dniu 4 lutego cała społeczność szkolna spotkała się na zabawie choinkowej. Najmłodsi tańczyli już od 14.00, natomiast starsi aż do 19.00. Imprezę uatrakcyjniły przyjęcia klasowe przygotowane przez wychowawców oraz rodziców. Dodatkowo zabawę uprzyjemniła loteria fantowa zorganizowana przez Radę Rodziców pod kierunkiem przewodniczącej pani Ewy Walczak. Salę balową uświetniła dekoracja wykonana także przez rodziców. Imprezie towarzyszył szampański nastrój aż żal było wracać do domu…

Zobacz więcej

 

03.02.2017r. Dzień Babci i Dziadka

W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez . Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 3 lutego 2017 r. odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie p. Dyrektor Jerzy Lipiec przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami i złożył serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom.
Następnie przedszkolaki oraz uczniowie z kl. I- VI wystąpili przed swoimi dziadkami z przygotowanymi wierszami, piosenkami i tańcami. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej wszyscy zgromadzeni na uroczystości obejrzeli prezentację multimedialna przygotowaną ze zdjęć babć i dziadków, a potem otrzymali od wnuków przygotowane przez nich prezenty. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek dla naszych gości. Następnie odbyło się karaoke i wnukowie z dziadkami śpiewali znane piosenki. Wspólne zabawy dzieci i dziadków umilały czas tej uroczystości. Podsumowano również konkurs plastyczny ,,Moja babcia, mój dziadek”. Dziadkowie obejrzeli wystawę pokonkursową prac. Uroczystość upłynęła w miłej atmosferze.
Występy przedszkolaków i uczniów przygotowane były pod kierunkiem wychowawców. Całą uroczystość przygotowali: p. Małgorzata Lipiec, p. Jolanta Safiańska i p. Tomasz Miazek
 

Zobacz więcej

 

22.12.2016r. Jasełka

Okres Bożego Narodzenia to czas radosnego nie tylko świętowania – kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, ale również czas przedstawień, zwanych „Jasełkami”. Podtrzymując piękną tradycję naszych dziadków, co roku uczniowie naszej szkoły przygotowują Jasełka, które prezentują tuż przed Świętami dla społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości. Tak też było i w tym roku. W świąteczną atmosferę wprowadzili zebranych uczniowie klasy VI, przedstawiciele klasy V i II oraz grupa przedszkolaków pod kierunkiem p. Agnieszki Pudło i p. Agnieszki Osińskiej.  Nieodłączną częścią Jasełek były kolędy, które pięknie zaśpiewali uczniowie. Magię Świąt Bożego Narodzenia odczuli wszyscy zebrani, gdyż chętnie włączyli się we wspólne śpiewanie kolęd. Otoczeni świątecznymi dekoracjami, urzeczeni pięknem kolęd można było się poczuć naprawdę wyjątkowo.

Na zakończenie programu Pan Dyrektor Jerzy Lipiec podziękował młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie akademii. A z okazji Świąt Bożego Narodzenia złożył życzenia zebranym nauczycielom, pracownikom szkoły, zaproszonym gościom i uczniom. Podobnie uczynili sołtys Wólki Świątkowej p. Wacław Śledź i przewodnicząca Rady Rodziców p. Ewa Walczak.

Następnie, jak co roku, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz goście symbolicznie podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnej Wigilii.

Zobacz więcej

 

16.12.2016r. SPRAWOZDANIE Z KIERMASZU BOŻONARODZENIOWEGO 2016

W piątek 16.12.2016 roku w Zespole Szkól w Rolach odbył się II Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym można było kupić ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów z klas IV – VI . Dzieci wykonywały ozdoby samodzielnie i z pomocą nauczyciela plastyki. Efekt ich pracy, to sprzedawane na kiermaszu: stroiki, ozdoby z masy solnej, pierniki, ozdobione szyszki i orzechy.
Uczniowie z klas IV-VI aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu kiermaszu i sprzedaży ozdób. Opiekę nad przygotowaniami i organizacją II Szkolnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego sprawowała: Marzena Czerska. Uczniowie ze sprzedaży ozdób uzyskali kwotę: 353 zł.
 

Zobacz więcej

 

07.12.2016r. Wycieczka do Łukowa

W dniu 07 grudnia 2016r. uczniowie klas IV - VI wraz z wychowawcami: panią Urszulą Kozłowska, panem Waldemarem Szczęśniakiem i panem Tomaszem Miazkiem wybrali się na wycieczkę do Łukowa. Pierwszym punktem wyjazdu były zajęcia w Muzeum Regionalnym w Łukowie, gdzie uczniowie nauczyli się wykonywać ozdoby bożonarodzeniowe z opłatka, następnie zwiedzali muzealne ekspozycje. W dalszej części wycieczka poznawała zabytki, miejsca pamięci oraz pomniki miasta. Szczególną uwagę zwiedzający poświęcili miejscom dotyczącym wybitnego Polaka, syna Ziemi Łukowskiej - Henrykowi Sienkiewiczowi. Później miło spędzili czas oglądając komediową sztukę teatralną w wykonaniu aktorów ze Współczesnego Teatru z Krakowa pt. "Dynastia Miziołków". Ostatnim punktem wyjazdu był pobyt w pizzerii. Następnie wszyscy posileni oraz zadowoleni z wycieczki udali się autokarem do miejscowości, w których mieszkają.

Urszula Kozłowska

Zobacz więcej

 

23.11.2016r. LAUREACI I KONKURSU PLASTYCZNEGO
,, JESTEM POLAK MAŁY”

23 listopada 2016r. w Zespole Szkół w Rolach rozstrzygnięto konkurs plastyczny ,,Jestem Polak Mały”. Wpłynęło 26 prac z klas I-III i IV-VI. Jury zakwalifikowała wszystkie prace zgodnie z regulaminem konkursu, które zostały złożone w terminie. Celem konkursu było promowanie twórczości dziecięcej, zachęcanie do aktywności plastycznej ,rozwijanie zainteresowań uczniów ojczyzną, jej pięknem i kulturą oraz rozbudzenie uczuć patriotycznych, tożsamości narodowej, promowanie postaw patriotycznych. Prace wykonane zostały różnorodną techniką.

Zobacz więcej

 

14.11.2016r. 11 listopada

W dniu 14 listopada odbył się uroczysty apel z okazji święta niepodległości. Uczniowie klasy piątej pod kierunkiem pana Waldemara Szczęśniaka i pana Tomasza Miazek przygotowali część artystyczną.   Od rana cała  społeczność szkolna przygotowywała się  do obchodów święta odzyskania niepodległości. Najpierw, wszyscy ubrani odświętnie  przypięli patriotyczne  kotyliony, następnie  miał  miejsce  spektakl, który  poprzedziło  wspólne odśpiewanie hymnu państwowego.  W dalszej  części  młodzi artyści przybliżyli  kolegom i koleżankom historię naszego kraju – czasów,    gdy  polska  straciła niepodległość   i zniknęła z map świata  na 123 lata. Uczniowie recytowali  wiersze   oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Wydarzeniu towarzyszył uroczysty nastrój.

Zobacz więcej

 

07.11.2016r. Wizytacja Księdza Biskupa


Każda parafia przeżywa Wizytację Kanoniczną Księdza Biskupa.
7 listopada miała ona miejsce w parafii Krynka. Z tej okazji w Zespole Szkół w Rolach odwiedził szczególny Gość-Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda. Wizyta była wyjątkowym wydarzeniem dla Pana dyrektora, nauczycieli, rodziców i uczniów.
Uroczyste przywitanie ks. Biskupa była pieśń "Bądź pozdrowiony...". zainicjowanych przez uczniów i wręczenie kwiatów.
Na początku spotkania słowa powitania wygłosił Pan dyrektor Jerzy Lipiec. Dzieci przedstawiły krótką inscenizację o świętym Janie Pawle II - Patronem naszej szkoły. Spotkanie nie mogłoby się odbyć bez miłej i serdecznej rozmowy Księdza Biskupa z uczniami, wspólny dialog rozweselił wszystkich. Skierował też do zebranych słowa wsparcia i radosnego przesłania słowa Bożego. Dziękując za możliwość spotkania wszystkim nauczycielom i pracownikom za trud oraz poświęcenie, jakie wkładają w wychowanie młodego pokolenia.
Dyrektor szkoły w imieniu całej społeczności podziękował Biskupowi za przybycie, za poświęcony czas, za życzliwość i wyjątkową atmosferę, w której przebiegało całe spotkanie. Ksiądz Biskup udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa, a następnie udał się do sali Izby Pamięci Jana Pawła II i wpisał się do księgi pamiątkowej.
Na zakończenie wizyty Ksiądz Biskup udał się na spotkanie z nauczycielami, pracownikami szkoły na słodki poczęstunek.
Mamy nadzieję, że wizyta Księdza Biskupa w progach naszej szkoły zapisze się nie tylko na stronach naszej kroniki, ale także w naszych sercach i w pamięci jako niezwykła wizyta.
Nad przebiegiem wizytacji czuwał nasz duszpasterz Ksiądz Proboszcz Szczepan Pawluczuk.
 

Teresa Dek

Zobacz więcej

 

06.11.2016r. Śniadanie daje moc

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasza szkoła już po raz drugi włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym roku, 6 listopada, przeprowadziliśmy tę akcję wspólnie w klasach młodszych. Uczniowie z klas I – III najpierw przygotowali z przyniesionych produktów drugie śniadanie. W przygotowaniach, podobnie jak w roku poprzednim, ochoczo wsparli nasze działania rodzice uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe. Nie zabrakło również soków i jogurtów. Wspólna praca i spożywanie drugiego śniadania były okazją do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych.
Tego dnia przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów.
Nad przebiegiem ,,Dnia śniadaniowego” czuwały wychowawczynie uczniów kl. I- III : p. Ewa Karczewska, p. Małgorzata Lipiec i p. Bożena Pucyk.


Zobacz więcej

26.10.2016r. Pasowanie Pierwsza Klasa

Dnia 26 października 2016 roku odbyła się uroczysta akademia ślubowania uczniów klasy I.
Na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się odświętnie ubrani pierwszoklasiści oraz rodzice, nauczyciele , uczniowie i przedszkolaki. Część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy I i IV była prezentacją umiejętności recytatorskich, wokalnych i tanecznych pierwszaków.
Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły Jerzy Lipiec pasował dzieci na uczniów szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Rolach. Uczniowie otrzymali życzenia, pamiątkowe dyplomy i książki od dyrektora szkoły, okolicznościowe medale i worki obfitości od rodziców oraz zakładki do książek od uczniów klasy III. Rodzice uczniów wykazali się również umiejętnościami recytatorskimi.
Rodzice uczniów, wspólnie z wychowawczynią Małgorzatą Lipiec, przygotowali dekorację na tę uroczystość. Zakupili uczniom piękne birety, prezent od klasy I, przygotowali poczęstunek po uroczystości .
 

Zobacz więcej

20.10.2016r. Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka


Dnia 20.10.2016r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Trwała od godziny 16.00 do 19.00. Przyszło niewielu uczniów stęsknionych za szkolną zabawą. Za muzykę i nagłośnienie odpowiedzialni byli chłopcy z klasy VI, którzy stanęli na wysokości zadania. Nikt nie podpierał ścian, wszyscy byli zadowoleni z wyboru repertuaru. Nie zabrakło również konkursów, w których główną nagrodą były słodycze. Zaliczały się do nich :taniec w parach na gazetach, zabawa z krzesełkami itp.. Na zakończenie dziewczynki zaśpiewały 100 lat. Wszyscy świetnie się bawili i z niecierpliwością czekają na kolejną dyskotekę.
Opiekunami były nauczycielki: Teresa Dek i Marzena Czerska.
 

Marzena Czerska
Zobacz więcej

 

14.10.2016r. Dzień Edukacji Narodowej


W Zespole Szkół w Rolach 14 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej właśnie 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: rodzice, nauczyciele, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.
Uroczysty apel odbył się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Uczniowie powitali przybyłych gości. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Jerzy Lipiec, który przypomniał historię święta, nakreślił kierunki pracy i rozwoju szkoły oraz złożył życzenia nauczycielom, pracownikom oświaty i emerytom. Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust przewodniczącej Rady Rodziców, były kwiaty, upominki i słowa uznania w stosunku do dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród i odznaczeń wyróżniającym się nauczycielom. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Były przemówienia, wiersze, piosenki, skecze, wiadomości z życia szkoły i humorystyczne scenki traktujące o szkole. Przygotowania uczniów trwały od kilku tygodni, pod czujnym okiem nauczycielek :p. Marzena Czerska,p. Justyny Nurzyńskiej, p. Małgorzata Bober.
Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Pan Dyrektor Szkoły podziękował występującym uczniom i nauczycielkom, które przygotowały całość. Impreza zakończyła się poczęstunkiem oraz spotkaniem towarzyskim wszystkich pracowników szkoły i emerytów.
 

Marzena Czerska
Zobacz więcej

 

12-13.10.2016r. XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II


XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę dnia 12 i 13 października 2016 r.
W tym roku pielgrzymka odbyła się pod hasłem "Jan Paweł II- Bądźcie Świadkami Miłosierdzia".
Uczniowie z naszej szkoły jadąc do Częstochowy po drodze zwiedzili Park Miniatur Sakralnych na Złotej Górze.
Pielgrzymkowe spotkanie rozpoczęli 12 X o godz. 21.00 uroczystym Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Matki Bożej z udziałem pocztu sztandarowego.
W dniu 13 X uroczystości na Jasnej Górze rozpoczęły się o godz. 11.00, sprawowaną pod przewodnictwem JE Biskupa Henryka Tomasika.
Nasze dzieci, modlitwą, śpiewem i umartwieniem, a przede wszystkim swoim zachowaniem i troskę o sztandar dały świadectwo o nas samych.
Pielgrzymkę zorganizowała i opiekowała się grupą 11 osobową - Teresa Dek.

 

Zobacz więcej

 

04.10.2016r. 10 Rocznica Nadania Szkole Imienia Jana Pawła II


Dnia 4 października 2016 r. w Zespole Szkół w Rolach odbyła się uroczystość związana z jubileuszową 10. rocznicą nadania Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II oraz sztandaru.
Dzień ten miał wyjątkowo bogatą oprawę. Wszystko zaczęło się od zbiórki dzieci przed szkołą, skąd cała społeczność wraz ze sztandarem wyruszyła do pobliskiej kaplicy na uroczystą mszę świętą pod przewodnictwem księdza proboszcza Szczepana Pawluczuka oraz księdza kanonika Krzysztofa Pawelca. Dalsza część uroczystości miała miejsce w budynku szkolnym.
Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu szkoły. Następnie pan dyrektor Jerzy Lipiec w imieniu całej społeczności szkolnej przywitał honorowych gości przybyłych na tę uroczystość. Szczególną dumą napawa fakt, że podczas uroczystej gali udało się zgromadzić wiele życzliwych osób, które zaszczyciły nas swoją obecnością, w tak ważnym dla szkoły dniu. Wśród nich z pewnością należy wymienić ks. Szczepana Pawluczuka- proboszcza parafii w Krynce, ks. kanonika Krzysztofa Pawelca oraz przedstawicieli władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy panem Mariuszem Osiakiem, a także obecnych i byłych radnych Gminy Łuków, przedstawicieli rad sołeckich, dyrektorów placówek oświatowych, mieszkańców, rodziców i całą społeczność szkolną. W dalszej części pan dyrektor Jerzy Lipiec wygłosił uroczyste przemówienie, w którym odniósł się do etapów działania placówki przez 10 lat po nadaniu szkole imienia i sztandaru. Następnie głos zabrali przedstawiciele władz samorządowych i zaproszeni goście.
Kolejnym punktem obchodów była część artystyczna. Uczniowie Szkoły Podstawowej zaprezentowali montaż słowno - muzyczny, który obejmował recytację, śpiew oraz prezentacje multimedialne, przypominając nam wszystkim sylwetkę, nauki Patrona oraz elementy historii naszej placówki. Do obchodów tak ważnej dla naszej szkoły uroczystości włączyły się także przedszkolaki radośnie śpiewając i tańcząc. Podsumowaniem części artystycznej było wspólne odśpiewanie ulubionej pieśni Ojca Świętego, która prowadziła Go przez cały pontyfikat - „Barki”.
Następnie pan dyrektor rozstrzygnął wewnątrzszkolny konkurs literacki oraz plastyczny poświęcony postaci Patrona szkoły – „Jan Paweł II – nasz patron”. Laureaci otrzymali nagrody książkowe a pozostali uczestnicy słodkie upominki. Szczególne wyrazy uznania i podziękowania złożył na ręce autorki hymnu naszej szkoły, artystki ludowej, mieszkanki Ról, pani Marianny Celińskiej, która zaprezentowała na tę okoliczność autorski wiersz.
Dodatkowo uczestnicy święta mogli obejrzeć wystawę 10 – letniego dorobku szkoły oraz pokonkursową galerię nagrodzonych prac.
Ta wspaniała uroczystość przypomniała każdemu z nas, jakimi wartościami powinniśmy się kierować w życiu i do czego powinniśmy dążyć.

 

Zobacz więcej

 

27.09.2016r. Wizyta policjanta 

Zobacz więcej

 

15.09.2016r. Sprzątanie Świata


Nasza szkoła przystąpiła tradycyjnie do ogólnoświatowej akcji ,,Sprzątania świata”. W tym roku hasło przewodnie to : ,, Podaj dalej…Drugie życie odpadów”. My skoncentrowaliśmy się na oczyszczaniu pobliskiego lasu. Do niego skierowali się uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami i pozostałymi nauczycielami. Sprzątano las ze wszelkich odpadów, które dało się umieścić w workach. W tym czasie klasy młodsze zbierały śmieci na poboczach dróg wsi Role, a oddział przedszkolny sprzątał okolice szkoły.
,,Plonem” akcji było zebranych 30 worków różnego rodzaju odpadów.

 

Zobacz więcej

 

01.09.2016r. Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/17
 

1 września dla całej społeczności szkolnej zabrzmiał pierwszy dzwonek. Po uroczystej mszy św. w kaplicy w Rolach wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice spotkali się w sali gimnastycznej. Tam, po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor szkoły Jerzy Lipiec powitał zebranych i przypomniał tragiczne momenty dla naszej ojczyzny oraz ówczesnych dzieci z 1 września 1939 roku. Następnie powitał nowych uczniów i zaprezentował wszystkich nauczycieli. Życzył wielu sukcesów i powodzenia w nowym roku szkolnym 2016/2017.

Zobacz więcej

Zobacz wcześniejsze imprezy